FAQ - Trainers.org

FAQ

FAQ

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, dotyczące rozwoju kompetencji trenera, facylitatora, managera oraz dla wykładowcy, czy nauczyciela.  Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aby ułatwić Ci korzystanie z naszej platformy i dostępnych narzędzi.

Slogan "we are facilitators"

Większość zawodów w Unii Europejskiej jest obecnie otwarta. Certyfikaty trenerskie to rynkowy standard. W ten sposób klienci oraz pracodawcy weryfikują kiedy ostatnio trener aktualizował i podnosił kompetencje. Ponadto marka podmiotu certyfikującego, w Naszym przypadku ITFF staje się submarką absolwenta. Trenerzy wskazują zarówno submarki tj. własnych klientów, jak i miejsc w których się szkolili w celu pozyskiwania zleceń i pracodawców. Posiadanie certyfikatów trenerskich jest standardem.

Nasze szkolenia online zostały zaprojektowane w oparciu o doświadczenia tysięcy godzin pracy z przyszłymi trenerami rozwoju osobistego, trenerami biznesu, nauczycielami, w formule stacjonarnej. Opracowaliśmy program bazując na Case’ach najczęściej wnoszonych przez naszych uczestników. Ważnym kosztem są koszty dojazdów, noclegów. Do tego konieczność wygospodarowania konkretnych dni, ustalonych wcześniej. W 21 wieku, w sytuacji w której wszystkie światowe trendy online wskazują na to, że jeszcze więcej szkoleń będzie miało formułę online. Zarówno w temacie train the trainers, jak i innych tematach merytorycznych kursy online są pierwszym wyborem. Szkolenia stacjonarne kolejnym. Trenerzy podnoszą swoje kompetencje regularnie, dlatego statystyczni trenerzy wykorzystują obie formy do podnoszenia kompetencji.

Nasze lekcje to essential learning – pigułki skoncentrowane na rozwijaniu konkretnych kompetencji bez których nie obejdzie się trener, szkoleniowiec, nauczyciel ale i lider zespołu czy menager. Prosto do celu – bez owijania w bawełnę. Lekcje odrabiasz wtedy gdy masz na to czas i potrzebę. W ten sposób szybko zdobędziesz wiedzę oraz masz realne przewagi konkurencyjne nad innymi trenerami.

Słuchaj uważnie, powtórz treści jeśli trzeba i koniecznie zrób ćwiczenia. Korzystaj z naszego bloga, zadawaj pytania, wymieniają się uwagami, dziel się refleksjami. Uczestnicz w naszych webinarach i sesjach Q&A gdzie spotkasz naszych prowadzących.

Nawet najdłuższy kurs czy szkolenie trenerskie, nie dadzą Ci poczucia posiadania doświadczenia. Naszym celem jest abyś najszybciej jak to możliwe opanował fundamentalne założenia, które pomogą Ci uniknąć naprawdę trudnych sytuacji z grupą i przede wszystkim dostarczą CI konkretnych narzędzi abyś projektował efektywne procesy edukacyjne, nastawione na cel. Możesz zacząć praktykować już dziś – nie czekaj z prowadzeniem warsztatów, treningów. Możesz się bać, ale rób to! Żadne szkolenie nie pozbawi Cię tremy i obaw przed prowadzeniem grupy. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. A do nas wróć z pytaniami, refleksjami. W toku naszych kursów pomożemy Ci wyciągnąć wnioski i budować Swój warsztat oparty o Twoje mocne strony.

Tak. Kursy przez nas oferowane są projektowanych w taki sposób, aby były praktyczne i związane z rzeczywistymi wyzwaniami, jakie stają przed uczestnikami szkolenia w ich miejscu pracy.

Jasne! Jeśli zdecydujesz się na szkolenie całego zespołu otrzymasz konsultacje wdrożeniowe! Konsultacje rozłóż w czasie do 3 miesięcy od zakończenia szkolenia. Superwizor nie tylko odpowie na pytania ale pomoże Wam wdrożyć koncepcję organizacji szkoleń zgodnie z kulturą Waszej organizacji. Nawet szkolenia VOD mogą być szyte na miarę!

Definicje i pojęcia

Wiemy, że na początku możesz mieć pytania. Chcemy, żeby wszystko było dla Ciebie jasne. Dlatego też przygotowaliśmy listę z najczęściej zadawanymi pytaniami, dzięki której szybko usuniesz problemy i zaczniesz z łatwością podnosić swoje kompetencje z platformą trainers.org. Bez względu na to, czy masz pytania o metody szkoleniowe, czy techniki nauczania – mamy tu dla Ciebie zebrane wszystkie odpowiedzi. Być może interesują Cię kursy dla managerów lub kursy dla nauczycieli. Jeśli tak, to na te i wszystkie inne kwestie odpowiadamy poniżej. Pamiętaj trainersi wiedzą, czym jest facylitacja i zrobią wszystko, aby uprościć Ci drogę do celu.

Slogan "we are facilitators"

Jak odzyskać hasło?

Jeśli zapomniałeś/aś hasło do swojego konta możesz w prosty sposób je odzyskać. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Zaloguj”, który znajduje się w menu głównym, a następnie przycisk „Zapomniałeś hasła?”.  Wówczas wyświetli się formularz, w którym będziesz musiał/a podać swoją nazwę lub adres e-mail, na który zakładane było konto. Gdy już to zrobisz kliknij przycisk „Ustaw nowe hasło”. Otrzymasz maila z linkiem do resetu hasła. Po jego kliknięciu wyświetli się formularz, w którym należy wpisać nowe hasło, a następnie je zapisać.

Nie dostałem/am certyfikatu. Co mogę zrobić?

W pierwszej kolejności upewnij się, że kurs został ukończony. W opisie szkolenia powinna być zawarta informacja o minimalnym progu zdawalności kursu. Certyfikat możesz otrzymać po ukończeniu konkretnego quizu lub całego szkolenia – w zależności od jego specyfikacji. W przypadku gdy wciąż nie otrzymałeś/aś certyfikatu skorzystaj z danych kontaktowych z zakładki „Kontakt” i skontaktuj się z nami.

Lekcja

Porcja materiału do opanowania w ramach modułu. Po niektórych lekcjach jest Quiz, który weryfikuje stopień opanowanej przez Ciebie wiedzy i umiejętności.

Moduł kursu

To zakres tematyczny, realizowany w kursie. Moduły realizujesz zgodnie z zaplanowaną przez nas kolejnością, tak aby Twoja wiedza przyrastała w oparciu o całą ścieżkę edukacji. Po każdym module czeka na ciebie kwestionariusz ewaluacji, weryfikujący Twoją wiedzę i umiejętności.

Poziom kursu

Nasze kursy są na 4 poziomach, możesz wybrać właściwy dla Siebie poziom – zrób ankietę. Lub zdecydować się na całościowy Kurs. Intro: celem jest wprowadzenie Cię w zagadnienia związane z tematem, oraz zapoznanie Cię z naszymi trenerami. Na tym poziomie treści podawane są w bardzo przystępny sposób, tak aby zbudować Twoje wyobrażenie o tym z jakimi wyzwaniami spotkasz się prowadząc szkolenia, warsztaty czy lekcje. Fundamentals: Jak nazwa wskazuje, na tym poziomie budujemy Twój solidny fundament dla zawodu trenera, szkoleniowca na kursach i szkoleniach. Wprowadzimy Cię w profesjonalne słownictwo, teorie naukowe, które są klasyczne w edukacji dorosłych. Zależy nam na tym abyś był merytorycznym partnerem do dyskusji o edukacji dorosłych. Na tym poziomie stawiamy przed Tobą praktyczne zadania do samodzielnego rozwiązania, polegające np.: na nazwaniu właściwym językiem opisywanych przez nas wyzwań, lub podjęciu decyzji co do strategii działania w określonej sytuacji, jaka może wydarzyć się na prowadzonym przez Ciebie szkoleniu, warsztatach czy zajęciach ze studentami. Advanced: Na tym poziomie pojawiają się treści, które zrozumiesz, w pełni integrujesz jeśli masz już doświadczenie na sali szkoleniowej, lub doświadczenie w pracy z grupami, zespołami. Tu stawiamy przed Tobą złożone Case’y gdzie wykorzystujesz teoretyczne koncepcje, poznane modele, strategie łączysz je z przesłankami płynące ze specyfiki opisywanych sytuacji i dobierasz najskuteczniejsze działania, dodając od siebie własną strategię. Na tym poziomie mocno kształtujemy Twój indywidualny warsztat pracy, zbudowany na Twoich mocnych stronach.

Kurs

Kompleksowa usługa edukacyjna skoncentrowana na rozwoju kompetencji w zakresie proponowanego tematu. Zawiera lekcje VOD, materiały PDF do pracy własnej oraz Quizy.

Slogan "we are facilitators"

Kompleksowa usługa edukacyjna skoncentrowana na rozwoju kompetencji w zakresie proponowanego tematu. Zawiera lekcje VOD, materiały PDF do pracy własnej oraz Quizy.

Nasze kursy są na 4 poziomach, możesz wybrać właściwy dla Siebie poziom – zrób ankietę. Lub zdecydować się na całościowy Kurs.

Intro: celem jest wprowadzenie Cię w zagadnienia związane z tematem, oraz zapoznanie Cię z naszymi trenerami. Na tym poziomie treści podawane są w bardzo przystępny sposób, tak aby zbudować Twoje wyobrażenie o tym z jakimi wyzwaniami spotkasz się prowadząc szkolenia, warsztaty czy lekcje.

Fundamentals: Jak nazwa wskazuje, na tym poziomie budujemy Twój solidny fundament dla zawodu trenera, szkoleniowca na kursach i szkoleniach. Wprowadzimy Cię w profesjonalne słownictwo, teorie naukowe, które są klasyczne w edukacji dorosłych. Zależy nam na tym abyś był merytorycznym partnerem do dyskusji o edukacji dorosłych. Na tym poziomie stawiamy przed Tobą praktyczne zadania do samodzielnego rozwiązania, polegające np.: na nazwaniu właściwym językiem opisywanych przez nas wyzwań, lub podjęciu decyzji co do strategii działania w określonej sytuacji, jaka może wydarzyć się na prowadzonym przez Ciebie szkoleniu, warsztatach czy zajęciach ze studentami.

Advanced: Na tym poziomie pojawiają się treści, które zrozumiesz, w pełni integrujesz jeśli masz już doświadczenie na sali szkoleniowej, lub doświadczenie w pracy z grupami, zespołami. Tu stawiamy przed Tobą złożone Case’y gdzie wykorzystujesz teoretyczne koncepcje, poznane modele, strategie łączysz je z przesłankami płynące ze specyfiki opisywanych sytuacji i dobierasz najskuteczniejsze działania, dodając od siebie własną strategię. Na tym poziomie mocno kształtujemy Twój indywidualny warsztat pracy, zbudowany na Twoich mocnych stronach.

To zakres tematyczny, realizowany w kursie. Moduły realizujesz zgodnie z zaplanowaną przez nas kolejnością, tak aby Twoja wiedza przyrastała w oparciu o całą ścieżkę edukacji. Po każdym module czeka na ciebie kwestionariusz ewaluacji, weryfikujący Twoją wiedzę i umiejętności.

Porcja materiału do opanowania w ramach modułu. Po niektórych lekcjach jest Quiz, który weryfikuje stopień opanowanej przez Ciebie wiedzy i umiejętności.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. View more
Cookies settings
Akceptuję wszystko
Odrzucam
Polityka prywatności i Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

POLITYKA PRYWATNOŚCI I COOKIES TRAINERS.ORG

Wersja z dnia 1.10.2022

DEFINICJE

1.2. Trainers.org – serwis internetowy dostępny pod adresem www.trainers.org, za pomocą którego ITFF świadczy Użytkownikom usługi drogą elektroniczną na zasadach określonych w Regulaminie. 1.3. Komentarze – treści wprowadzane do Trainers.org przez Użytkowników za pośrednictwem pola dodawania komentarza. 1.4. Konto – indywidualny dostęp Użytkownika do Trainers.org, dostępny po dokonaniu Rejestracji przez Użytkownika i wpisaniu loginu i hasła w miejscu do tego przeznaczonym. 1.5. Administrator – Fundacja Instytut ITFF prowadząca działalność gospodarczą i statutową pod numerem NIP: 9820358225, KRS: 0000324772, Regon: 100639532 z siedzibą w Polsce, ul. Narutowicza 40/1 90-135 Łódź. 1.6. Polityka Prywatności i Cookies – niniejszy dokument określający zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookie, dostępny pod adresem https://trainers.org/polityka-prywatnosci. 1.7. Regulamin – Regulamin serwisu internetowego Trainers.org, dostępny pod adresem https://trainers.org/regulamin. 1.8. Rejestracja – czynność polegająca na wypełnieniu formularza rejestracji dostępnego w Trainers.org, zaakceptowaniu Regulaminu i wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, która umożliwia Użytkownikowi założenie Konta i uzyskanie dostępu do niektórych treści Trainers.org niedostępnych dla Użytkowników niezarejestrowanych. 1.9. RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1) 1.10. Usługi – usługi świadczone Użytkownikom przez ITFF za pośrednictwem Trainers.org zgodnie z Regulaminem. 1.11. Użytkownik – oznacza osobę korzystającą z Trainers.org. Poniższa Polityka Prywatności i Cookies opisuje kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz Użytkowników oraz wykorzystywaniem plików cookie w związku z korzystaniem z Trainers.org.

COOKIES

Cookies to niewielkie pliki wysyłane przez witryny internetowe do przeglądarki i przechowywane na urządzeniu Użytkownika, np. komputerze, telefonie komórkowym, tablecie. Między innymi umożliwiają one witrynom internetowym przechowywanie i pobieranie informacji o preferencjach użytkownika lub jego sprzęcie w zakresie przeglądania stron internetowych czy rozpoznanie Użytkownika i poprawę oferowanych usług.

RODZAJE PLIKÓW COOKIES

Cookies można podzielić na różne kategorie, zgodnie z przykładami poniżej. Ze względu na czas działania (aktywności w przeglądarce) wyróżnić można cookies sesyjne i stałe. Cookies stałe używane są podczas przeglądania witryny i przechowywane tylko podczas danej sesji przeglądania, czyli do momentu zakończenia sesji przeglądania. Cookies stałe są przechowywane przez określony czas, nawet po zakończeniu przeglądania strony przez Użytkownika. Ze względu na dysponujący nimi podmiot wyróżnić można cookies własne lub zewnętrzne (podmiotów zewnętrznych). Cookies własne są tworzone przez domenę witryny internetowej odwiedzanej przez użytkownika (wskazanej w pasku adresu przeglądarki) i dostęp do nich może uzyskiwać tylko ta domena. Cookies zewnętrzne (podmiotów zewnętrznych) są tworzone i zarządzane przez domeny inne niż odwiedzana witryna. Służą one zazwyczaj do śledzenia użytkowników w różnych witrynach internetowych, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać reklamy dostosowane do ich potrzeb. Ze względu na cele wyróżnić można cookies techniczne, analityczne i dostosowujące. Cookies techniczne uważane są za niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny, a więc i oferowanych w jej ramach usług. Cookies analityczne wykorzystywane są do anonimowego badania i poznawania zachowań użytkowników podczas przeglądania witryny. Cookies dostosowujące umożliwiają witrynie internetowej zastosowanie w przypadku każdego użytkownika ogólnego zestawu wcześniej zdefiniowanych cech (np. język, typ używanej przeglądarki).

COOKIES WYKORZYSTYWANE PRZEZ TRAINERS.ORG

  • Trainers.org oprócz niezbędnych cookies technicznych, które umożliwiają korzystanie z wielu podstawowych funkcji Trainers.org., wykorzystuje pliki cookie również do innych celów, takich jak:
  • poprawa jakości usług świadczonych Użytkownikom;
  • zrozumienie zachowań użytkowników witryny i analiza informacji dla celów statystycznych.
  • poprawa bezpieczeństwa i zapobieganie oszustwom.
  • zwiększenie szybkości działania witryny.
Cookies wykorzystywane przez Trainers.org:
  • Local storage 
    • Plik cookie techniczny, wykorzystywany do przechowywania informacji o języku i miejscowościach, z których użytkownicy uzyskują dostęp do witryny (anonimowo poprzez losowy identyfikator) w celu poprawy ich doświadczeń związanych z korzystaniem z niej.
    • Czas wykorzystywania: Nieokreślony
  • _utma
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący poszczególnych gości. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych gości w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 2 lata.
    • Źródło: Google Analytics.
  • _utmb
    • Plik Cookie Analityczny odpowiedzialny za przechowywanie informacji na temat danej odwiedzin.Jest on używany do rejestrowania poszczególnych odwiedzin w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 30 minut.
  • _utmc 
    • Plik Cookie Analityczny odpowiedzialny za ustalenie, czy należy rozpocząć śledzenie nowej odwiedziny, czy też zbierane dane powinny zostać zaliczone do starej. W tym celu współpracuje z _utmb.
    • Czas wykorzystywania: Do czasu trwania sesji przeglądarki (indywidualnie dla każdego użytkownika).
  • _utmz
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący źródła poszczególnych odwiedzi. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych źródeł odwiedzin w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 6 miesięcy.
  • _utmv
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący poszczególnych gości. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych gości w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 2 lata.
Trainers.org wykorzystuje również dane pochodzące z cookies celem optymalizacji treści dla użytkownika, monitorowania ruchu oraz jego analizy. Platforma Trainers.org wykorzystuje ponadto dane pochodzące z serwisu Google Maps (własność Google Inc.). W przypadku podania przez użytkownika zarejestrowanego adresu w ramach uzupełniania danych w swoim profilu, Google zapisuje także adres IP na serwerze w USA. Umożliwiamy wykorzystanie Google Maps, by ułatwić odnalezienie podawanych przez użytkowników na stronie miejscowości. Trainers.org wykorzystuje także serwisy społecznościowe w ramach uatrakcyjnienia korzystania przez użytkowników z serwisu. Dostępne jest logowanie z wykorzystaniem konta Google lub Facebook oraz podawanie linków do profili społecznościowych użytkowników w ramach profilu trenera na stronie. Tym samym platforma Trainers.org wykorzystuje pliki cookies takich stron jak Facebook, Twitter, Youtube, LinkedIn czy Google. Trainers.org zapewnia możliwość korzystania z funkcji społecznościowych, takich jak udostępnianie treści w serwisach społecznościowych. Korzystanie z tych funkcji wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies administratorów serwisów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, Twitter, Google+, LinkedIN. Witryna może zawierać łącza do innych witryn. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie w witrynach podmiotów zewnętrznych, należy zapoznać się z ich zasadami wykorzystywania cookies.

ZARZĄDZANIE COOKIES

Użytkownik za pomocą ustawień przeglądarki internetowej może określić warunki przechowywania cookies.

CELE PRZETWARZANIA DANYCH ORAZ PODSTAWA PRAWNA ICH PRZETWARZANIA

  1. Dane zbierane podczas Rejestracji są przetwarzane w celach:
    1. Świadczenia Usług oraz prowadzenia i obsługi Konta Użytkownika w Trainers.org – podstawą prawną jest: – art. 6 ust. 1 pkt b) RODO w związku z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – w celu wykonania umowy oraz do podjęcia działań przed zawarciem umowy; – w zakresie danych podanych przez Użytkownika fakultatywnie – art. 6 ust. 1 pkt a) RODO – zgoda Użytkownika;
    1. Handlowych i marketingowych – podstawą prawną jest: – w zakresie wysyłki newslettera – art. 6 ust. 1 pkt. b) – wykonanie umowy i podejmowanie czynności przed zawarciem umowy; – w zakresie prezentowania treści marketingowych w ramach newslettera oraz Trainers.org – art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora i osób trzecich polegający na promowaniu własnej marki oraz art. 6 ust. 1 pkt. a) RODO – zgoda. Obejmuje również profilowanie czyli dostosowywanie oferty np. dobór treści reklamowych w newsletterach w ramach wyszukiwań realizowanych przez użytkownika w serwisie czy dobór treści w ramach wyświetlanych na stronie pop-upów.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Trainers.org, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.
  1. Dane Użytkowników (zarejestrowanych i niezarejestrowanych) korzystających z Trainers.org są przetwarzane w celach:
    1. Świadczenia Usług – podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 pkt b) RODO w związku z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – w celu wykonania umowy oraz do podjęcia działań przed zawarciem umowy;
    1. Handlowych i marketingowych – podstawą prawną jest: – w zakresie wysyłki newslettera – art. 6 ust. 1 pkt. b) – wykonanie umowy i podejmowanie czynności przed zawarciem umowy; – w zakresie prezentowania treści marketingowych w ramach newslettera i w Trainers.org – art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora i osób trzecich polegający na promowaniu własnej marki oraz art. 6 ust. 1 pkt. a) RODO – zgoda. Obejmuje również profilowanie czyli dostosowywanie oferty np. zindywidualizowane oferty, promocje, rabaty.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Serwisie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.
  1. Dane Użytkowników podawane w formularzu kontaktowym są przetwarzane w celach:
    1. identyfikacji nadawcy oraz obsługi jego zapytania przesłanego przez formularz kontaktu – podstawą przetwarzania jest: – w zakresie danych niezbędnych do nawiązania kontaktu lub obsługi zapytania – art. 6 ust.1 pkt b) RODO – niezbędność przetwarzania do wykonania umowy; – w zakresie w zakresie danych, które nie są niezbędne do nawiązania kontaktu lub obsługi zapytania – art. 6 ust. 1 pkt a) RODO – zgoda Użytkownika.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Serwisie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.

ODBIORCY DANYCH

W związku z realizacją Usług dane osobowe Użytkowników będą ujawniane pracownikom, współpracownikom oraz zewnętrznym podmiotom, w zakresie niezbędnym do prawidłowego działania Trainers.org oraz sprawnej obsługi użytkowników platformy, tj. w szczególności:
  1. dostawcy usług technicznych, którzy mogą obsługiwać infrastrukturę techniczną potrzebną do świadczenia usług Trainers.org, w szczególności dostawców, którzy hostują, przechowują i utrzymują witrynę Trainers.org, jej zawartość i przetwarzane dane osobowe oraz zarządzają infrastrukturą;
  1. partnerzy, którzy wspierają Administratora przy świadczeniu usług marketingowych, m.in. przy wysyłaniu komunikatów promocyjnych na temat produktów oferowanych na Trainers.org, prowadzą konkursy, promocje;
  1. dostawcy świadczący usługi księgowe, usługi płatności elektronicznych, dostarczający systemy do marketingu, systemy do analizy ruchu na Trainers.org, systemy do analizy skuteczności kampanii marketingowych;
  1. podmioty powiązane z Administratorem.

PRZEKAZYWANIE DANYCH DO PAŃSTW TRZECICH LUB ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH

Administrator nie będzie przekazywał danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

OKRES PRZECHOWYWANIA DANYCH

Okres przetwarzania danych przez Administratora zależy od rodzaju świadczonej usługi i celu przetwarzania. Co do zasady dane przetwarzane są przez czas świadczenia Usługi, do czasu wycofania wyrażonej zgody (w przypadku, gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody) lub zgłoszenia skutecznego sprzeciwu względem przetwarzania danych w przypadkach, gdy podstawą prawną przetwarzania danych jest uzasadniony interes Administratora. Okres przetwarzania danych może być przedłużony w przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami, a po tym okresie, jedynie w przypadku i w zakresie, w jakim będą wymagać tego przepisy prawa. Po upływie okresu przetwarzania, dane są nieodwracalnie usuwane lub anonimizowane.

PRAWA UŻYTKOWNIKA

  1. Użytkownikowi przysługuje prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”) lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przeniesienia danych do innego administratora.
  1. Jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, Użytkownikowi przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  1. Jeśli Użytkownik uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje mu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  1. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia z Administratorem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, a przez to do korzystania z Trainers.org, uzyskania newslettera lub realizowania przez Administratora innych funkcjonalności związanych z korzystaniem z Trainers.org.

ZABEZPIECZENIE DANYCH OSOBOWYCH

Administrator dokłada wszelkich starań w celu odpowiedniego zabezpieczenia przekazanych danych osobowych i chronienia prywatności użytkowników, a w szczególności przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym.

ZMIANA POLITYKI PRYWATNOŚCI I COOKIES

Zastrzegamy sobie prawo zmiany Polityki Prywatności i Cookies poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności i cookies na Trainers.org. Jednocześnie poinformujemy o tym poprzez newsletter lub informację na portalu trainers.org.

KONTAKT

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, wykorzystywanie plików cookie i zasad korzystania z Trainers.org, jak również w celu realizacji praw Użytkowników, prosimy o kontakt z Administratorem na adres info@trainers.srv45079.seohost.com.pl lub przez formularz kontaktowy dostępny na Trainers.org.
Save settings
Cookies settings