Edukacja dla działania, czyli o dobrej edukacji - Trainers.org

Trainers.org

12/10/2023r.

Edukacja dla działania, czyli o dobrej edukacji

Edukacja dla działania Przypomnij sobie, kiedy ostatnio byłeś/ byłaś na szkoleniu. Znajdź w pamięci wspomnienie, o tym, jak wyglądał proces, od czego się zaczęło i na czym skończyło? Jakie

Slogan "we are authors"
Czym właściwie jest edukacja dla działania? Dowiedz się, jak wybrać szkolenie, które wleje rzeczywiste zmiany w Twoje życie:

Edukacja dla działania

Przypomnij sobie, kiedy ostatnio byłeś/ byłaś na szkoleniu. Znajdź w pamięci wspomnienie, o tym, jak wyglądał proces, od czego się zaczęło i na czym skończyło? Jakie były Twoje emocje w tym czasie? Może coś działo się równolegle — na przykład podczas szkolenia online, prowadziłeś/aś samochód lub gotowałeś/aś obiad?

Przypomnij sobie teraz, czego konkretnego się nauczyłeś/aś? Czy była to edukacja dla działania? Czy wykorzystałeś to co poznałeś/poznałaś?

Jak konkretnie zmieniło się Twoje życie w wyniku tego szkolenia? Pomyśl chwilę. 

I jakie masz rezultaty z tego szkolenia? Jest coś konkretnego? 

 

TAK! Mam rezultaty

Jeśli tak, to znakomicie! Znaczy to, że po pierwsze proces był dobrze zaprojektowany, a po drugie dokładnie wiedziałeś/aś co i jak masz zrobić, a po trzecie włożyłeś/aś wymierny wysiłek, aby dokonać transferu wiedzy wprost do swojego działania. 

 

Nie, niestety nie mam rezultatów

Jeśli nie masz konkretnych rezultatów, prawdopodobnie popełniłeś/aś błąd w wyborze szkolenia lub nie jesteś gotowa/gotowy na codzienny wysiłek, z jakim wiąże się dokonanie zmiany. 

Lub prowadzący nie przyłożył się do projektowania szkolenia i obiecał złote góry, a nie dostarczył Ci konkretnych rozwiązań, które możesz zastosować w swojej codziennej praktyce. Dlaczego „w codziennej praktyce”? 

Dlatego, że zmiany dokonywane w obszarach, w których poruszamy się codziennie, przekładają się na największą zmianę, w jakości naszego życia. 

 

Błąd w wyborze szkolenia

Załóżmy, że jednak popełniłaś błąd w wyborze szkolenia. 

Bardzo często uczestnik szkoleń dokonuje zakupu, wiedziony wizją nowego siebie. Często w obszarach, które naprawdę są dla niego kłopotem i ograniczeniem, decyduje się na magiczne szkolenie, które uzdrowi jego byt.

„Zarób milion w rok, nie wychodząc z domu”

„Bądź asertywny/a – nie daj sobie wejść na głowę”

„Odkryj swoje talenty i bądź spełniony/a zawodowo”

„Zarabiaj setki tysięcy ze sprzedaży swojej książki”

„Dostrój się do energii pieniądza i zmień swój status…” 

Pomysłów na krzykliwe tytuły rewolucyjnych szkoleń, warsztatów mam w głowie naprawdę wiele. Czytam takie nagłówki, kilka razy dziennie. I zawsze zastanawiam się, jak ludzie dają się nabrać na takie frazesy? Serio. 

Naprawdę, nie mam nic do zarabiania milionów w rok – uważam, że to świadczy naprawdę o wielkich kompetencjach, ani też do dostrajania się do energii. Uważam, że nie może być nic lepszego niż transformacja z marudnego i przygnębionego biedaka, któremu jest trudno w świecie, w energetycznego bogacza (niekoniecznie finansowo), który dostrzega pozytywny własnego położenia. Zmiana godna buddyjskiego mnicha. 

 

Dlaczego zwodzą nas obietnice łatwej transformacji?

Jak to jest, że zwodzą nas obietnice łatwej transformacji? 

Wiem coś o tym, jestem fanką kupowania programów fitness online. Dużo takich programów i subskrypcji kupiłam! Umiem je kupować ☺

I właśnie na tym zakupie, często kończy się kontakt z potencjalną zmianą – jak tylko zorientujemy się, że zmiana, wymaga jednak zmiany. Dyscypliny każdego dnia, w budowaniu nowych nawyków i  kolejnych wyrzeczeń w zakresie tego, co znam i lubię. I w końcu okazuje się, że nowe sposoby działania są jednak trudne. I szybko zapominamy o świeżo zakupionej „nowej wizji siebie”, którą jest znacznie trudniej wypracować, niż „zakupić”. 

Sprzedawanie wizji nowego siebie jest stosunkowo łatwe. Ponieważ, któż z nas nie ma ochoty, już jutro być lepszą wersją siebie. Naprawdę nie trzeba wielu wyrachowanych zabiegów marketingowych, aby złapać sfrustrowanego człowieka w „gwarantowaną transformację”.

Marzy mi się, aby każdy sprzedawca, takich wizji był odpowiedzialny za swoje obietnice. 

I właśnie tu zaczyna się moja rozprawa…

 

Czym kierować się przy zakupie szkolenia?

Jeśli kupujesz ekspres do kawy, to nie oczekujesz od przelewowego funkcjonalności, jaką zapewnia ciśnieniowy. Prawda? I chcesz wiedzieć, jak wygląda proces użytkowania ekspresu, aby móc podjąć decyzję, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. To w końcu na realizację swoich potrzeb wydajesz pieniądze, decydując się na przelewowy lub ciśnieniowy ekspres. 

Sposób podejmowania decyzji ws. ekspresu nie powinien różnić się od podejmowania decyzji w zakresie zakupu szkolenia, kursu, czy studiów. Jako uczestnik, klient określasz, po co potrzebna jest Ci nowa wiedza, umiejętności – w jakim zakresie chcesz ich używać, następnie dobierasz najlepszą ofertę, która prowadzi Cię do celu. Tak jak w przypadku ekspresu, jeśli nie funkcjonuje on w określonym zakresie, masz prawo go oddać. 

Brutalne jest to podejście, prawda? Możecie mi zarzucić, a co z ideą spotkań z ludźmi, a co z pozytywną energią podczas edukacji itp. Jasne, jasne… To bardzo ważne. 

Jednak jeśli chcę poznać zasady fizyki, to nie wypełnię tej potrzeby seansem science fiction w kinie i nie pomoże mi w tym kuchnia fusion, prawda? Choć jedno i drugie brzmi intrygująco i na pewno może stać się inspiracją, muszę dobrać inne sposoby, aby naprawdę zgłębić, o co chodzi w tej fizyce.

Podobnie jest z edukacją – tak z edukacją. Szkolenia, warsztaty, lekcje, treningi, mentoringi, tutoringi, coachingi i inne „Innowacyjne metody” to stara, dobra edukacja. Wiem, edukacja brzmi mało sexi, w zestawieniu z wyżej wymienionymi określeniami.

Jak dobrać właściwą metodę transformacji?

Zatem jeśli chcesz konkretnej zmiany w życiu, dobierz właściwe metody tej transformacji. Zdecyduj się na cele, przyjmij metody i cierpliwie, każdego dnia idź po doskonałość w tym zakresie. Nie ma tu nic na skróty. 

1. Postaw na dobrego nauczyciela

Pomoże Ci dobry nauczyciel. Dobry to nie taki, który wyniesie Twoje emocje w ekstatyczne obszary, podczas spotkania tysięcznego tłumu na evencie, ale taki, który pozna Cię, Twoje mocne i słabe strony i w konkretnych momentach będzie wiedział, kiedy budować na tych mocnych, a kiedy podnosić te słabsze. Celem edukacji, w tym edukacji dla działania są rezultaty, nie krótkotrwałe emocje oraz “event”, po którym uczestnicy nic nie pamiętają.

Dobry nauczyciel da Ci krytyczny i konstruktywny feedback. Informacja zwrotna jest kluczowa dla rozwoju. Bez niej, trudno jest samemu zauważyć, co możemy robić efektywnej. Dlaczego bez informacji zwrotnej dłużej nam idzie? Dlatego, że metoda prób i błędów może być wykańczająca. Szczególnie jeśli wykonujesz coś w dobrze znany Ci sposób, i nawet jeśli nie prowadzi Cię od do wymarzonego celu, nie potrafisz dostrzec innych dróg. Lub nawet, jeśli mamy inną drogę, to wymaga ona uzasadnienia. Samemu, przede wszystkim trzeba ogromnej motywacji, by wyciągnąć się za uszy. Łatwiej o motywację do nauki, gdy masz przekonanie, że powiedzie Cię ona do konkretnych rezultatów. 

2. Zadawaj pytania nauczycielowi

Zatem warto stawiać pytanie przed nauczycielem – dlaczego mam się tego uczyć. Po drugie, sensowna edukacja to ta, z której korzystamy. Aby korzystać z tego, czego się uczymy, treści powinny być skorelowane z naszymi potrzebami. Prawda jest taka, że na nic zdadzą się teorie wykute na blachę, jeśli nie znajdziemy zastosowania ich w naszym życiu, na pewno o nich prędzej czy później zapomnimy. Jeśli jesteś uczniem, ucz się rzeczy potrzebnych i podnoszących jakość życia, a jeśli jesteś nauczycielem, rekomenduję projektować edukację dla działania, nastawioną na rozwijanie konkretnych umiejętności i kompetencji. 

3. Stawiaj na praktykę, tym jest edukacja dla działania

Wiem, że klimat w grupie edukacyjnej i dobre intencje są niezwykle ważne, jednak nie samą siłą woli czy umysłu przygotujemy bilans kosztów i strat z minionego roku. Nie samą wolą uczynimy naszą komunikację, asertywną i konkretną w sytuacjach kryzysowych. 

Dlatego, jeśli idziesz na szkolenie z rozwiązywania konfliktów, oczekuj, że przetestujesz praktycznie kilka sposobów na wyjście z takiej sytuacji. Jeśli chcesz iść na kurs zarządzania projektem a w jego rezultacie, chcesz powiedzieć, jestem kompetentnym koordynatorem, kompetentną koordynatorką projektu… to zapewne nie powiesz tego po dwudniowym szkoleniu prawda? Oczekuj praktyki. Jeśli kurs gwarantuje Ci zdobycie nowych kompetencji, przyjrzyj się obietnicom i koniecznie zapytaj o metody pracy. Jeśli nie ma metod problemowych, case’ów do rozwiązania, pracy w grupie… to czy na pewno po szkoleniu powiesz o sobie, jestem kompetentnym koordynatorem’? 

4. Zwracaj uwagę na plan i cel szkolenia

Nie daj się złapać w obietnice bez pokrycia. Zwracaj uwagę czy szkolenie, w którym bierzesz udział, jest sensownie zaplanowane, czy ma określone cele w wymierny sposób. Jeśli czytasz, że celem szkolenia jest przekazanie wiedzy… To miej świadomość, że to ma być osiągnięcie prowadzącego, prowadzącej. Nie Twoje. 

Bo czy Tobie, jako uczestnikowi naprawdę zależy, by prowadzący przekazał wiedzę? Na pewno za to, chcesz płacić pieniędzmi i swoim czasem? Wiedzę znajdziesz w mediach… Oczekuj znacznie więcej, oczekuj instrukcji, transferu wiedzy i implikacji, wprost do zastosowania w Twoim życiu. Edukacja dla działania to określenie, które wskazuje nam na kierunek rezultatu, działanie uczestnika, wykorzystywanie przez niego wiedzy, umiejętności.

Czym jest edukacja dla działania?

Tym jest dla mnie edukacja dla działania. Co ci po teoriach, jeśli nie wiesz, jak z nich skorzystać w życiu. I co Ci po teoriach, które opracowane były w jakiś okolicznościach, w jakiś latach (czasem bardzo odległych), które są dziś już archaiczne. Zobacz, jak szybko zmienił się świat… wojna za wschodnią granicą, zmiany gospodarcze, kryzys… Jak wiedza przekłada się na umiejętności potrzebne w dzisiejszym świecie? Więcej z tematów Metodyki i narzędzi edukatora znajdziesz TUTAJ

I jeszcze jedna mała uwaga. Pamiętaj, że bajerancka technologia edukacyjna, animacje w prezentacjach i nawet AI nie wleją rzeczywistej zmiany w Twoje życie. Bez zmiennie zrobisz to wyłącznie dzięki własnej woli, motywacji i praktyce. Jeśli masz dobrego nauczyciela, który dąży do ustalonych celów, bacząc przy tym na Twoje potrzeby i możliwości, to Twoje szanse na nową, jakość działania potęguje się. Zatem edukacja nie zależy od dobrych slajdów, ani chwytających za serce frazesów, dobra edukacja to ta, którą stosujesz w życiu. 

 

Jesteś zainteresowany/zainteresowana szkoleniami i treningami? Weź udział w Kursach Trenerskich Intro, Fundamentals i Advanced. Wszystkie znajdziesz tutaj.

Korzystasz z Linkedin? Karolinę Mikołajczak znajdziesz tutaj.

Komentarze

Responses

Newsletter

Korzystaj z inspiracji, wiedzy i wiadomości wysyłanych w naszym newsletterze. Doskonale komponuje się z poranną kawą, przerwą na złapanie oddechu w ciągu dnia lub wieczornym planowaniem :)

Popularne

Mateusz

12/01/2024

Ćwiczenia szkoleniowe Czy i jak integrować grupę Ćwiczenia szkoleniowe mające na celu integrację grupy stanowią istotny element w rozwoju zespołów w różnych organizacjach. Jednakże, warto zauważyć, że nie zawsze są one niezbędnym elementem każdego szkolenia. W niektórych przypadkach, szczególnie gdy uczestnicy są już dobrze zaznajomieni ze sobą lub gdy czas na szkolenie jest ograniczony, bardziej efektywne może okazać się przejście bezpośrednio do merytorycznej części szkolenia. Dla niektórych grup, praca nad konkretnymi tematami i zadania skupione na zawartości merytorycznej mogą być ważniejsze niż tradycyjne ćwiczenia integracyjne. Trenerzy i szkoleniowcy powinni rozważyć, czy ćwiczenia integracyjne są najlepszą metodą do osiągnięcia celów

Mateusz

11/01/2024

Kluczowe trendy HR i L&D na rok 2024 według Gartnera Wprowadzenie: Kluczowe trendy HR i L&D w skrócie: W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, rola Learning & Development (L&D) nabiera nowego wymiaru. Dlatego rozwój technologiczny, zmieniające się relacje pracownik-pracodawca, oraz wyzwania związane z umiejętnościami kształtują przyszłość tej dziedziny. Ten artykuł przedstawia krótką analizę raportu Gartnera na temat trendów w L&D, które będą dominować w 2024 roku. Ewolucja relacji pracownik-pracodawca Przejście do elastycznych form pracy: Wpływ elastyczności na relacje w miejscu pracy. Rosnące znaczenie zdrowia psychicznego i dobrostanu pracowników. Personalizacja ścieżek rozwoju i szkoleń. Niedobory umiejętności i adaptacja szkoleń: Znaczenie

Mateusz

10/01/2024

Wprowadzenie do Matrycy Eisenhowera – Twój Osobisty Trener Zarządzania Czasem Wyobraźmy sobie, że zarządzanie czasem to sport, a Matryca Eisenhowera to Twój osobisty trener. Mianowicie, to narzędzie pomaga zrozumieć, które zadania w Twoim życiu zawodowym i prywatnym zasługują na Twoją uwagę teraz, a które mogą poczekać. Innymi słowy, Matryca składa się z czterech kwadrantów, z których każdy reprezentuje inną kategorię zadań: ważne i pilne, ważne, ale niepilne, nie ważne, ale pilne, oraz nie ważne i niepilne. Cztery Kwadranty Matrycy Eisenhowera – Klucz do Efektywności Ważne i Pilne (Do it now): Tutaj mamy do czynienia z zadaniami, które są jak
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. View more
Cookies settings
Akceptuję wszystko
Odrzucam
Polityka prywatności i Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

POLITYKA PRYWATNOŚCI I COOKIES TRAINERS.ORG

Wersja z dnia 1.10.2022

DEFINICJE

1.2. Trainers.org – serwis internetowy dostępny pod adresem www.trainers.org, za pomocą którego ITFF świadczy Użytkownikom usługi drogą elektroniczną na zasadach określonych w Regulaminie. 1.3. Komentarze – treści wprowadzane do Trainers.org przez Użytkowników za pośrednictwem pola dodawania komentarza. 1.4. Konto – indywidualny dostęp Użytkownika do Trainers.org, dostępny po dokonaniu Rejestracji przez Użytkownika i wpisaniu loginu i hasła w miejscu do tego przeznaczonym. 1.5. Administrator – Fundacja Instytut ITFF prowadząca działalność gospodarczą i statutową pod numerem NIP: 9820358225, KRS: 0000324772, Regon: 100639532 z siedzibą w Polsce, ul. Narutowicza 40/1 90-135 Łódź. 1.6. Polityka Prywatności i Cookies – niniejszy dokument określający zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookie, dostępny pod adresem https://trainers.org/polityka-prywatnosci. 1.7. Regulamin – Regulamin serwisu internetowego Trainers.org, dostępny pod adresem https://trainers.org/regulamin. 1.8. Rejestracja – czynność polegająca na wypełnieniu formularza rejestracji dostępnego w Trainers.org, zaakceptowaniu Regulaminu i wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, która umożliwia Użytkownikowi założenie Konta i uzyskanie dostępu do niektórych treści Trainers.org niedostępnych dla Użytkowników niezarejestrowanych. 1.9. RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1) 1.10. Usługi – usługi świadczone Użytkownikom przez ITFF za pośrednictwem Trainers.org zgodnie z Regulaminem. 1.11. Użytkownik – oznacza osobę korzystającą z Trainers.org. Poniższa Polityka Prywatności i Cookies opisuje kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz Użytkowników oraz wykorzystywaniem plików cookie w związku z korzystaniem z Trainers.org.

COOKIES

Cookies to niewielkie pliki wysyłane przez witryny internetowe do przeglądarki i przechowywane na urządzeniu Użytkownika, np. komputerze, telefonie komórkowym, tablecie. Między innymi umożliwiają one witrynom internetowym przechowywanie i pobieranie informacji o preferencjach użytkownika lub jego sprzęcie w zakresie przeglądania stron internetowych czy rozpoznanie Użytkownika i poprawę oferowanych usług.

RODZAJE PLIKÓW COOKIES

Cookies można podzielić na różne kategorie, zgodnie z przykładami poniżej. Ze względu na czas działania (aktywności w przeglądarce) wyróżnić można cookies sesyjne i stałe. Cookies stałe używane są podczas przeglądania witryny i przechowywane tylko podczas danej sesji przeglądania, czyli do momentu zakończenia sesji przeglądania. Cookies stałe są przechowywane przez określony czas, nawet po zakończeniu przeglądania strony przez Użytkownika. Ze względu na dysponujący nimi podmiot wyróżnić można cookies własne lub zewnętrzne (podmiotów zewnętrznych). Cookies własne są tworzone przez domenę witryny internetowej odwiedzanej przez użytkownika (wskazanej w pasku adresu przeglądarki) i dostęp do nich może uzyskiwać tylko ta domena. Cookies zewnętrzne (podmiotów zewnętrznych) są tworzone i zarządzane przez domeny inne niż odwiedzana witryna. Służą one zazwyczaj do śledzenia użytkowników w różnych witrynach internetowych, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać reklamy dostosowane do ich potrzeb. Ze względu na cele wyróżnić można cookies techniczne, analityczne i dostosowujące. Cookies techniczne uważane są za niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny, a więc i oferowanych w jej ramach usług. Cookies analityczne wykorzystywane są do anonimowego badania i poznawania zachowań użytkowników podczas przeglądania witryny. Cookies dostosowujące umożliwiają witrynie internetowej zastosowanie w przypadku każdego użytkownika ogólnego zestawu wcześniej zdefiniowanych cech (np. język, typ używanej przeglądarki).

COOKIES WYKORZYSTYWANE PRZEZ TRAINERS.ORG

  • Trainers.org oprócz niezbędnych cookies technicznych, które umożliwiają korzystanie z wielu podstawowych funkcji Trainers.org., wykorzystuje pliki cookie również do innych celów, takich jak:
  • poprawa jakości usług świadczonych Użytkownikom;
  • zrozumienie zachowań użytkowników witryny i analiza informacji dla celów statystycznych.
  • poprawa bezpieczeństwa i zapobieganie oszustwom.
  • zwiększenie szybkości działania witryny.
Cookies wykorzystywane przez Trainers.org:
  • Local storage 
    • Plik cookie techniczny, wykorzystywany do przechowywania informacji o języku i miejscowościach, z których użytkownicy uzyskują dostęp do witryny (anonimowo poprzez losowy identyfikator) w celu poprawy ich doświadczeń związanych z korzystaniem z niej.
    • Czas wykorzystywania: Nieokreślony
  • _utma
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący poszczególnych gości. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych gości w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 2 lata.
    • Źródło: Google Analytics.
  • _utmb
    • Plik Cookie Analityczny odpowiedzialny za przechowywanie informacji na temat danej odwiedzin.Jest on używany do rejestrowania poszczególnych odwiedzin w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 30 minut.
  • _utmc 
    • Plik Cookie Analityczny odpowiedzialny za ustalenie, czy należy rozpocząć śledzenie nowej odwiedziny, czy też zbierane dane powinny zostać zaliczone do starej. W tym celu współpracuje z _utmb.
    • Czas wykorzystywania: Do czasu trwania sesji przeglądarki (indywidualnie dla każdego użytkownika).
  • _utmz
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący źródła poszczególnych odwiedzi. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych źródeł odwiedzin w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 6 miesięcy.
  • _utmv
    • Plik Cookie Analityczny identyfikujący poszczególnych gości. Jest on używany do rejestrowania poszczególnych gości w celach statystycznych i analitycznych.
    • Czas wykorzystywania: 2 lata.
Trainers.org wykorzystuje również dane pochodzące z cookies celem optymalizacji treści dla użytkownika, monitorowania ruchu oraz jego analizy. Platforma Trainers.org wykorzystuje ponadto dane pochodzące z serwisu Google Maps (własność Google Inc.). W przypadku podania przez użytkownika zarejestrowanego adresu w ramach uzupełniania danych w swoim profilu, Google zapisuje także adres IP na serwerze w USA. Umożliwiamy wykorzystanie Google Maps, by ułatwić odnalezienie podawanych przez użytkowników na stronie miejscowości. Trainers.org wykorzystuje także serwisy społecznościowe w ramach uatrakcyjnienia korzystania przez użytkowników z serwisu. Dostępne jest logowanie z wykorzystaniem konta Google lub Facebook oraz podawanie linków do profili społecznościowych użytkowników w ramach profilu trenera na stronie. Tym samym platforma Trainers.org wykorzystuje pliki cookies takich stron jak Facebook, Twitter, Youtube, LinkedIn czy Google. Trainers.org zapewnia możliwość korzystania z funkcji społecznościowych, takich jak udostępnianie treści w serwisach społecznościowych. Korzystanie z tych funkcji wiąże się z wykorzystywaniem plików cookies administratorów serwisów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, Twitter, Google+, LinkedIN. Witryna może zawierać łącza do innych witryn. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie w witrynach podmiotów zewnętrznych, należy zapoznać się z ich zasadami wykorzystywania cookies.

ZARZĄDZANIE COOKIES

Użytkownik za pomocą ustawień przeglądarki internetowej może określić warunki przechowywania cookies.

CELE PRZETWARZANIA DANYCH ORAZ PODSTAWA PRAWNA ICH PRZETWARZANIA

  1. Dane zbierane podczas Rejestracji są przetwarzane w celach:
    1. Świadczenia Usług oraz prowadzenia i obsługi Konta Użytkownika w Trainers.org – podstawą prawną jest: – art. 6 ust. 1 pkt b) RODO w związku z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – w celu wykonania umowy oraz do podjęcia działań przed zawarciem umowy; – w zakresie danych podanych przez Użytkownika fakultatywnie – art. 6 ust. 1 pkt a) RODO – zgoda Użytkownika;
    1. Handlowych i marketingowych – podstawą prawną jest: – w zakresie wysyłki newslettera – art. 6 ust. 1 pkt. b) – wykonanie umowy i podejmowanie czynności przed zawarciem umowy; – w zakresie prezentowania treści marketingowych w ramach newslettera oraz Trainers.org – art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora i osób trzecich polegający na promowaniu własnej marki oraz art. 6 ust. 1 pkt. a) RODO – zgoda. Obejmuje również profilowanie czyli dostosowywanie oferty np. dobór treści reklamowych w newsletterach w ramach wyszukiwań realizowanych przez użytkownika w serwisie czy dobór treści w ramach wyświetlanych na stronie pop-upów.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Trainers.org, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.
  1. Dane Użytkowników (zarejestrowanych i niezarejestrowanych) korzystających z Trainers.org są przetwarzane w celach:
    1. Świadczenia Usług – podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 pkt b) RODO w związku z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną – w celu wykonania umowy oraz do podjęcia działań przed zawarciem umowy;
    1. Handlowych i marketingowych – podstawą prawną jest: – w zakresie wysyłki newslettera – art. 6 ust. 1 pkt. b) – wykonanie umowy i podejmowanie czynności przed zawarciem umowy; – w zakresie prezentowania treści marketingowych w ramach newslettera i w Trainers.org – art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora i osób trzecich polegający na promowaniu własnej marki oraz art. 6 ust. 1 pkt. a) RODO – zgoda. Obejmuje również profilowanie czyli dostosowywanie oferty np. zindywidualizowane oferty, promocje, rabaty.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Serwisie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.
  1. Dane Użytkowników podawane w formularzu kontaktowym są przetwarzane w celach:
    1. identyfikacji nadawcy oraz obsługi jego zapytania przesłanego przez formularz kontaktu – podstawą przetwarzania jest: – w zakresie danych niezbędnych do nawiązania kontaktu lub obsługi zapytania – art. 6 ust.1 pkt b) RODO – niezbędność przetwarzania do wykonania umowy; – w zakresie w zakresie danych, które nie są niezbędne do nawiązania kontaktu lub obsługi zapytania – art. 6 ust. 1 pkt a) RODO – zgoda Użytkownika.
    1. Statystycznych i analitycznych – podstawa prawną jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – uzasadniony interes Administratora polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników w Serwisie, w celu doskonalenia stosowanych funkcjonalności;
    1. Ewentualnego ustalenia, dochodzenia i obrony przed roszczeniami – podstawą prawna jest art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO – prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na obronie swoich praw.

ODBIORCY DANYCH

W związku z realizacją Usług dane osobowe Użytkowników będą ujawniane pracownikom, współpracownikom oraz zewnętrznym podmiotom, w zakresie niezbędnym do prawidłowego działania Trainers.org oraz sprawnej obsługi użytkowników platformy, tj. w szczególności:
  1. dostawcy usług technicznych, którzy mogą obsługiwać infrastrukturę techniczną potrzebną do świadczenia usług Trainers.org, w szczególności dostawców, którzy hostują, przechowują i utrzymują witrynę Trainers.org, jej zawartość i przetwarzane dane osobowe oraz zarządzają infrastrukturą;
  1. partnerzy, którzy wspierają Administratora przy świadczeniu usług marketingowych, m.in. przy wysyłaniu komunikatów promocyjnych na temat produktów oferowanych na Trainers.org, prowadzą konkursy, promocje;
  1. dostawcy świadczący usługi księgowe, usługi płatności elektronicznych, dostarczający systemy do marketingu, systemy do analizy ruchu na Trainers.org, systemy do analizy skuteczności kampanii marketingowych;
  1. podmioty powiązane z Administratorem.

PRZEKAZYWANIE DANYCH DO PAŃSTW TRZECICH LUB ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH

Administrator nie będzie przekazywał danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

OKRES PRZECHOWYWANIA DANYCH

Okres przetwarzania danych przez Administratora zależy od rodzaju świadczonej usługi i celu przetwarzania. Co do zasady dane przetwarzane są przez czas świadczenia Usługi, do czasu wycofania wyrażonej zgody (w przypadku, gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody) lub zgłoszenia skutecznego sprzeciwu względem przetwarzania danych w przypadkach, gdy podstawą prawną przetwarzania danych jest uzasadniony interes Administratora. Okres przetwarzania danych może być przedłużony w przypadku, gdy przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami, a po tym okresie, jedynie w przypadku i w zakresie, w jakim będą wymagać tego przepisy prawa. Po upływie okresu przetwarzania, dane są nieodwracalnie usuwane lub anonimizowane.

PRAWA UŻYTKOWNIKA

  1. Użytkownikowi przysługuje prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”) lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przeniesienia danych do innego administratora.
  1. Jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, Użytkownikowi przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  1. Jeśli Użytkownik uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje mu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  1. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne do zawarcia z Administratorem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, a przez to do korzystania z Trainers.org, uzyskania newslettera lub realizowania przez Administratora innych funkcjonalności związanych z korzystaniem z Trainers.org.

ZABEZPIECZENIE DANYCH OSOBOWYCH

Administrator dokłada wszelkich starań w celu odpowiedniego zabezpieczenia przekazanych danych osobowych i chronienia prywatności użytkowników, a w szczególności przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym.

ZMIANA POLITYKI PRYWATNOŚCI I COOKIES

Zastrzegamy sobie prawo zmiany Polityki Prywatności i Cookies poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności i cookies na Trainers.org. Jednocześnie poinformujemy o tym poprzez newsletter lub informację na portalu trainers.org.

KONTAKT

W razie dodatkowych pytań dotyczących ochrony prywatności, wykorzystywanie plików cookie i zasad korzystania z Trainers.org, jak również w celu realizacji praw Użytkowników, prosimy o kontakt z Administratorem na adres info@trainers.srv45079.seohost.com.pl lub przez formularz kontaktowy dostępny na Trainers.org.
Save settings
Cookies settings